Blog Domu Wypoczynkowego Stokrotka

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i poradami.


Z dziećmi w góry kategoria: Stokrotka, data wpisu: 2016-12-06

Kiedy nasza pociecha jest już na tyle duża, że możemy wreszcie wyruszyć razem na wakacje, pora zastanowić się, gdzie jechać, aby i dobrze wypocząć, i znaleźć trochę atrakcji dla najmłodszych. Nad polskim morzem latem trwa sezon parawaningu, na plażach ciasno jak w tramwaju o poranku, może lepiej w przeciwną stronę? Czyli jedziemy w góry. Aby jednak odpocząć od ludzi, wybieramy miejsce
o nieco mniejszej renomie i, co za tym idzie, często niższych cenach. Ale równie urokliwe. Zatem nie Zakopane, Karpacz czy Bukowinę Tatrzańską, wybierzmy się do Białki Tatrzańskiej. Wg danych GUS, jeszcze w 2012 r. Białka nie była w pierwszej dziesiątce miejsc udzielających noclegów turystycznych, nie jest więc aż tak „zadeptana”, jak inne popularne miejscowości. Dokąd – już wiemy. Teraz – po co?

Właśnie. Co jeszcze przemawia za tym wyborem, przecież jedziemy z dziećmi?

Przede wszystkim letnia oferta: poza malowniczymi okolicami pełnymi tras turystycznych, szlaków
i dróg rowerowych, nawet konnych, oraz lokalnej kuchni miejscowość zapewnia możliwość wypoczynku… nad wodą. Przez wieś przepływa bowiem rzeka Białka, która latem nierzadko staje się miejscem zabaw ucieszonych dzieci i dorosłych. I to pomimo temperatury wody, która, jak przystało na górską, jest lodowata!

Jeżeli jednak ta Was odstręcza, proponujemy z najmłodszymi wizytę w lokalnych termach. Znajdują się tam baseny z wodą geotermalną, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, całoroczne zjeżdżalnie, armatki, kaskady, place zabaw, nawet wodny dmuchany plac zabaw. Sami zatęsknicie za beztroskim dzieciństwem, a dzieci jeszcze długo będą wspominać te kolorowe wakacje.

A zimą? O Białce Tatrzańskiej mówi się, że to nowa polska zimowa stolica, bo stworzono tu jedne
z  najlepszych warunków do uprawiania białego szaleństwa w Polsce. I rzeczywiście, naśnieżane, oświetlane stoki, zadbane i przygotowane trasy, do tego kolejki i wyciągi, tylko korzystać. A i dla dzieci znajdzie się niejedna ośla łączka, na której będą doskonalić swój kunszt. Białka ma bowiem bardzo zróżnicowane trasy narciarskie, od łatwych, do trudnych, wręcz zawodowych (dwie posiadają homologację FIS, można więc organizować na nich zawody).

Wybieramy dobry nocleg

Dla Waszego wspólnego komfortu i udanych wakacji potrzebny jest także właściwy nocleg. Jeśli zatem jedziemy na wakacje z dziećmi, takie miejsce powinno zapewnić dla nich atrakcje i generalnie, być dzieciom przyjazne. Może trudno w to uwierzyć, ale w XXI w. Polsce nie jest to jeszcze standard.

Gdy zwykle planujemy wakacje, poszukując pokoju czy noclegu przyjmujemy kryterium ceny. Ale nie, gdy jedziemy z dziećmi, tu oczywiście o oszczędnościach nie może być mowy. Przy wyborze miejsca liczą się warunki i oferta. Budynek powinien więc zapewniać łazienki w każdym pokoju, z oczywistych chyba względów. Liczy się również oferta skierowana specjalnie do dzieci. Najlepiej, żeby teren przy budynku pensjonatu był do dyspozycji gości, także tych najmłodszych. Na plus przemawiać będzie plac zabaw z różnymi urządzeniami, do tego bawialnia na deszczowe dni. Dlatego lepiej jest wybierać placówki, które są duże i mogą się pochwalić dobrymi opiniami. I o ile na romantyczny wypad we dwoje wystarczą pokoje czy prywatne kwatery, o tyle jadąc całą rodziną warto przemyśleć rezerwację w domu wczasowym lub pensjonacie. Większe firmy mają rozpoznawalną markę, zapewniają najczęściej kompleksową obsługę  gości, a w razie jakichkolwiek problemów nie zamkną nagle podwojów, znikając jak efemeryda.
Wreszcie, dobrym atutem wyboru noclegu będzie również obecna restauracja czy stołówka
z przyjaznym menu. A jeśli jednak nie zdecydowaliśmy się z jakichś przyczyn wykupić wyżywienia, powinien być w najbliższej okolicy choć sklep spożywczy. 


powrót