Blog Domu Wypoczynkowego Stokrotka

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i poradami.


Białka Tatrzańska – szlaki turystyczne kategoria: Stokrotka, data wpisu: 2017-07-17

Szlaki turystyczne blisko Białki Tatrzańskiej

Niezależnie od tego, czy planujemy kolonie w Białce Tatrzańskiej, wycieczkę zorganizowaną czy też wyjazd indywidualny, ważnym punktem w planowaniu wyjazdu w góry jest sprawdzenie, jakie szlaki turystyczne znajdują się niedaleko miejsca naszego pobytu. Białka Tatrzańska jest miejscowością, która zapewnia bezproblemowy dojazd do wszystkich najważniejszych wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Wśród nich są wejścia:

·          na Łysą Polanę, z której prowadzi szlak nad Morskie Oko i w wiele innych miejsc, jak Dolina Pięciu Stawów,

·         z Wierchu Poroniec prowadzi droga na Rusinową Polanę,

·         z Brzezin prowadzi szlak na Halę Gąsienicową – z tego punktu odchodzi wiele szlaków turystycznych: na Zawrat, do Czarnego Stawu czy Kasprowy Wierch.

W czasie lata dobrym rozwiązaniem mogą też być wycieczki rowerowe. W  Białce Tatrzańskiej oraz niedaleko wejść na szlaki można wypożyczyć rowery. W  pobliżu Białki Tatrzańskiej znajdują się szlaki piesze i rowerowe, takie jak:

·      przełom Białki,

·      ścieżka przez Kotelnicę,

·      szlak (zielony) przez Szaflary, Gronków i Nową Białą,

·      szlak (niebieski) przez Nową Białą, Trzybsz i Czarną Górę.

Bezpieczeństwo na szlaku

Pamiętajmy, żeby wybierać szlak adekwatny do naszej kondycji i umiejętności. Przed wyruszeniem na szlak zawsze sprawdzajmy, jakie panują warunki pogodowe nie tylko w miejscowości, z której szlak wychodzi, ale i na wyższych partiach gór, przez które będzie przechodził szlak. Zwróćmy też uwagę na to, że zupełnie inaczej wyglądają szlaki, które prowadzą przez doliny – są to zazwyczaj szerokie ścieżki, które są bezpieczne nawet zimą, od szlaków, które prowadzą w wyższe partie gór – są trudniejsze, ale ich stopień trudności nie musi się zbytnio różnić, od szlaków przez doliny. Pamiętajmy jednak, by wcześniej sprawdzić stopień trudności danego szlaku i czy też szlak jest wąski i prowadzi koło zbocza. Powinno się też mieć przy sobie telefon komórkowy. Jeśli wydarzy się wypadek, należy dzwonić pod numer alarmowy TOPR 985, +48 601 100 300. Może to uratować zdrowie lub życie nam albo innym osobom.


powrót