Blog Domu Wypoczynkowego Stokrotka

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i poradami.


Atrakcje turystyczne Podhala kategoria: , data wpisu: 2017-11-26

Podhale to wyodrębniony kulturowo region znajdujący się na południu naszego kraju, u północnego podnóża Tatr. Zamieszkują go górale, którzy jako jedna z nielicznych grup etnograficznych w Polsce bardzo dbają o to, by pielęgnować swoją kulturę i obyczaje, mimo że jednocześnie nie odcinają się od nowoczesnych zdobyczy cywilizacyjnych.

czytaj więcej

Białka Tatrzańska – rezerwat przyrody kategoria: , data wpisu: 2017-11-03

Białka Tatrzańska to miejscowość, w której warto wynająć miejsca noclegowe, aby mieć znakomitą bazę wypadową na wycieczki górskimi szlakami. Jednak jeśli nie mamy kondycji wystarczającej na największe szczyty albo nie lubimy wspinać się wiele godzin pod górę, to w okolicach Białki znajdziemy również bardzo interesujące pod względem przyrodniczym miejsca. Jednym z nich jest rezerwat przyrody Przełom Białki, który leży na terenie obszaru chronionego Natura 2000. 

czytaj więcej

Narty biegowe – Białka Tatrzańska i okolice kategoria: , data wpisu: 2017-10-15

Jednym z ciekawych sportów zimowych, które można uprawiać bez wielomiesięcznych przygotowań i bez obaw o poważne kontuzje, są narty biegowe. To dyscyplina angażująca ponad 85% mięśni naszego ciała i dzięki temu pozwalająca na spalanie bardzo dużej liczby kalorii, a więc można polecać ją tym wszystkim, którzy nie tylko chcieliby poprawić swoją kondycję, lecz także schudnąć. W przeciwieństwie do narciarstwa zjazdowego można ją uprawiać zarówno w górach, jak i na nizinach. Wystarczy, że z nieba spadnie kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu i już możemy zakładać biegówki, aby wybrać się na nich do lasu, na pole czy łąkę. 

czytaj więcej