Blog Domu Wypoczynkowego Stokrotka

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i poradami.


Jak zorganizować wycieczkę grupową w Taty? kategoria: Stokrotka, data wpisu: 2017-07-27

Organizacja wycieczki grupowej

Chcąc wybrać się na wycieczkę grupową w Tatry, należy wybrać miejsce, które zapewni nam łatwy dostęp do komunikacji z wszystkimi ważniejszymi szlakami turystycznymi. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie wycieczki zorganizowane wchodząc na szlak, powinny mieć przewodnika, który ma odpowiednie uprawnienia. Należy też ustalić sposób dojazdu na miejsce. Niezależnie od tego, czy będzie to autokar lub pociąg, należy wcześniej sprawdzić ofertę dla grup zorganizowanych. Zazwyczaj będzie ona bardziej atrakcyjna cenowo niż dla osób indywidualnych. Sposób dojazdu należy wybrać, biorąc pod uwagę miejsce noclegu. Jeśli ma ono dobrą komunikację, to może się okazać, że wynajęcie autokaru okaże się zbędne i wystarczy dojazd pociągiem ,a potem odpowiednim transportem miejskim.

czytaj więcej

Białka Tatrzańska – szlaki turystyczne kategoria: Stokrotka, data wpisu: 2017-07-17

Szlaki turystyczne blisko Białki Tatrzańskiej

Niezależnie od tego, czy planujemy kolonie w Białce Tatrzańskiej, wycieczkę zorganizowaną czy też wyjazd indywidualny, ważnym punktem w planowaniu wyjazdu w góry jest sprawdzenie, jakie szlaki turystyczne znajdują się niedaleko miejsca naszego pobytu. Białka Tatrzańska jest miejscowością, która zapewnia bezproblemowy dojazd do wszystkich najważniejszych wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

czytaj więcej

Wybór domu wczasowego kategoria: Stokrotka, data wpisu: 2016-12-27

Placówki wypoczynkowo-rekreacyjne coraz częściej poza klasycznym zakresem usług (nocleg plus śniadanie) oferują również dodatkowe atrakcje, kusząc w ten sposób gości na skorzystanie z ich oferty. Jako, że konkurencja na rynku usług turystycznych jest coraz większa, korzystają na tym klienci mogący już niemal dowolnie przebierać w propozycjach hotelarzy. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak dobrze wybrać dom wczasowy.

Wszystko zależy oczywiście od celu podróży, na co innego zwrócimy uwagę jadąc w podróż biznesową, na co innego – w celach rekreacyjnych. Na początek, warto jest przed wyjazdem… sprawdzić co wchodzi w zakres podstawowej usługi. Wiele placówek w dalszym ciągu w standardzie oferuje niewiele, dobrze jest więc poszukać o danej placówce informacji w Internecie lub zadzwonić, sprawdzimy w ten sposób, jak obsługa traktuje potencjalnych gości. Potem, choć to wydaje się oczywiste, trzeba odwiedzić portale turystyczne i przeczytać opinie innych użytkowników. Dzięki takiemu rozeznaniu dowiemy się o jakości serwisu, rzeczywistych rozmiarach pokojów, posiłkach
i dodatkowych udogodnieniach, jeśli te oczywiście występują. Dobrze również, jeśli hotel czy dom wczasowy poza gwarantowaniem nie tylko jakości usług, był położony w dogodnym miejscu tak, aby
z łatwością można było z niego dotrzeć do lokalnych atrakcji. Co jeszcze warto sprawdzić?

czytaj więcej